Nativeo czyli reklama natywna w najlepszym wydaniu.

Nativeo czyli reklama natywna w najlepszym wydaniu.

Autor: Daria Jordan, Junior Content Specialist
Czas na przeczytanie: 3-4 minuty

W naszej Grupie Kapitałowej pojawił się właśnie nowy projekt – Nativeo.pl, w całości poświęcony reklamie natywnej, a wdrożony przy współpracy INIS z MGID.

Czym jest Nativeo?

Nowy projekt oferuje nowoczesne rozwiązania i innowacyjne formaty w reklamie natywnej, która dzięki swojej nienachalnej, a skutecznej formie zapewnia duży potencjał reklamowy, na rynku zdominowanym dotychczas przez krzykliwe formaty displayowe. INIS działa sukcesywnie już od dekady w modelach performance, w kanałach takich jak e-mail marketing czy sieć reklamy display, a teraz połączył swoje siły z międzynarodowym dostawcą reklamy natywnej – MGID. Wynikiem tej współpracy jest powstanie platformy Nativeo dedykowanej Wydawcom i Reklamodawcom aktywnie działającym przede wszystkim na polskim rynku reklamowym.

Jakie korzyści zapewnia Nativeo?


Otóż z perspektywy Wydawców Nativeo oferuje możliwość generowania wysokich zysków nie tylko dzięki idealnie dobranym pod kątem UX, widżetom, ale również dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, których celem jest podniesienie czasu wizyty na stronie czy liczby odsłon reklamy. Jednak to, co najważniejsze to uzyskanie jak najwyższego wskaźnika CTR z prowadzonych kampanii. Współpraca z Nativeo przebiega dla Wydawcy praktycznie bezobsługowo. Dedykowany opiekun zakłada dla niego konto i generuje widgety, które najlepiej skonwertują w jego serwisie, a jeśli trzeba, pomaga także w przeprowadzeniu go przez etap konfiguracji i implementacji. W trakcie trwania kampanii Nativeo zapewnia również profesjonalny support w języku polskim. Zespół specjalistów o szerokiej wiedzy technicznej i marketingowej pomaga optymalizować prowadzone kampanie, korzystając z różnorodnych formatów, rekomendując działania optymalizacyjne i zapewniając maksymalne dopasowanie treści reklamy do każdej witryny, dla podniesienia konwersji.

Nativeo współpracuje także z największymi Reklamodawcami w Polsce i w Europie zapewniając tematyczną różnorodność programów. Dzięki reklamie natywnej Reklamodawcy pozyskać mogą nowe grono odbiorców, bardziej zaangażowanych w treści powiązane z tematyką ich reklamy a dzięki skutecznej i nienachalnej formie mają szansę wybić się na tle konkurencji. Reklamodawcy dzięki współpracy z Nativeo mogą zaprezentować swoje produkty i oferowane usługi w dobrym świetle, we właściwym, to znaczy dopasowanym do ich charakterystyki, kontekście. Wreszcie jak pokazują badania (IPG & Sharethrough) viewability reklamy natywnej jest wyższe nawet o 52 % w porównaniu do innych formatów, co zapewnia wysoki wskaźnik wyświetleń reklamy.

Technologie wykorzystywane przez Nativeo


Ciekawym rozwiązaniem technologicznym jest także wykorzystywany przez Nativeo algorytm rekomendacji treści, oparty na machine learning. Algorytm ten pozwala na umiejscowienie pośród reklam w widgecie, także linków do innych artykułów w serwisie, lub na jego zewnątrz. Mechanizm sam dobiera najbardziej odpowiednie reklamy i treści do wyświetlenia, by tym samym jeszcze mocniej angażować odwiedzających daną stronę. Wydawca zyskuje lepszy przepływ ruchu na swojej stronie, większą liczbę podstron obejrzanych przez użytkownika, wydłużony czas przebywania w witrynie, zredukowany bounce rate oraz, o czym już wspominaliśmy, wyższy CTR kampanii.

Kolejną korzyścią wynikającą z podjęcia współpracy z Nativeo, jest wykorzystanie w targetowaniu reklam przy jego pomocy, danych zewnętrznych pochodzących z platformy DMP naszej Grupy Kapitałowej. Dane te zawierają szczegółowe i aktualne intencje zakupowe, a ich źródłem są kampanie prowadzone przez pozostałe spółki Grupy. Platforma DMP pozwala połączyć ze sobą te dane i przyporządkować je do plików cookie konkretnych użytkowników, dzięki czemu Wydawca może mieć pewność, że wyświetlane reklamy będą rzeczywiście związane z zainteresowaniami odwiedzających jego serwis, a Reklamodawca zyska dodatkowe sprzedaże, bo jego reklama zostanie właściwie stargetowana.

Co wyróżnia reklamę natywną?


Rozwiązanie, jakim jest reklama natywna, stanowi alternatywę, dla dobrze znanych wszystkim reklam typu display, czyli reklam typowo graficznych, banerowych niejednokrotnie o dość wyrazistym, agresywnym charakterze. Reklama natywna jako integralna część treści medialnej, wtapia się poniekąd w witrynę, dzięki czemu z nachalnej formy komunikacji staje się bardziej naturalna – i o to tu właśnie chodzi.

Nativeo to responsywne formaty, nowoczesna technologia i doświadczenie. Po więcej informacji zajrzyjcie na nativeo.pl

Photo by Rishabh Sharma on Unsplash

Share:

Pozostałe wpisy

Udało się! Należymy do Programu TCF IAB Europe
Udało się! Należymy do Programu TCF IAB Europe

Spółka INIS, do której należy Revhunter, dołączyła do Transparency&Consent Framework (TFC 2.0). Udział w tym Programie zapewnia naszych Partnerów o bezpiecznym przetwarzaniu przez nas danych osobowych konsumentów w Unii Europejskiej. 

Czy warto poszerzać bazę klientów i dlaczego tak?
Czy warto poszerzać bazę klientów i dlaczego tak?

W pogoni za nowymi użytkownikami warto również pamiętać o tych, którzy już znajdują się w naszej bazie adresowej. Pokaż swoim klientom, że są dla Ciebie ważni. Zastosuj email retargeting, aby zwiększyć ich lojalność i sprzedaż w swoim sklepie. 

Jak powinna wyglądać kreacja retargetingowa?
Jak powinna wyglądać kreacja retargetingowa?

Jak stworzyć skuteczną kreację retargetingową? O to jest pytanie! Jednak my znamy prawidłową odpowiedź. Sprawdź, jakie elementy powinna zawierać kreacja retargetingowa, aby odzyskała utracony ruch na stronie sklepu.

Wypróbuj Revhuntera